Home » OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 MAJA 2024

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Msze święte w dniu dzisiejszym o godzinie 7.30, 9.00 i 11.00. Nabożeństwo majowe na mszy świętej o godzinie 7.30. Następnie o godzinie 9.00 odbędzie się uroczystość ROCZNICY PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, a o godzinie 11.00 UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ dzieci klas trzecich. .Taca przeznaczona na organizację uroczystości odpustowej w najbliższą niedzielę i opłaty.
  2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  3. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się o nowe święte i liczne powołania misyjne zakonne i kapłańskie.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. W parafii w tym dniu przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej.
  5. Msze święte w przyszłą niedzielę o godzinie 7.30, 9.00 oraz suma odpustowa o godzinie 12.00. Sumę odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Wikariusz parafii Świętej Katarzyny w Grodźcu.
  6. Na godzinę 12.00 zapraszam poczty sztandarowe dzieci komunijne i rocznicowe, OCHOTNICZĄ STRAŻ POŻARNĄ, KOŁA ŻYWEGO RÓŻAŃCA i KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH i wszystkich kochających Matkę Bożą
  7. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po mszy świętej o godzinie 17.30 jak to zawsze bywało w BIAŁYM TYGODNIU.
  8. Bóg zapłać rodzicom dzieci klas czwartych i trzecich za ufundowanie wystroju kościoła na dzisiejszą uroczystość, który to wystrój będzie również wystrojem odpustowym , dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wystrój zewnętrzny kościoła oraz wewnętrzną dekoracje komunijną. Bóg zapłać również za proce wykonane na placu kościelnym i w ogrodzie różańcowym
  9. Na najbliższy piątek na godzinę 18.45 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców ulicy Szopena.
  10. Zapraszam do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Historycznego Gościa Niedzielnego. Czasopisma znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła