OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE 

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE  NA

 NA  PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU – 3 GRUDNIA 2023

  1. Dzisiaj  PIERWSZA NIEDZIELA  ADWENTU. ORAZ PIERWSZA NIEDZIELA  MIESIĄCA. Msze święte w dniu dzisiejszym są sprawowane bez zmian o godzinie 7.30, 9.00 i 11.00. Na mszy świętej o godzinie 9.00, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane na tace przeznaczone na opłatę energii elektrycznej i gazu.
  2. Rozpoczął się Adwent  czas radosnego oczekiwania na  przyjście Jezusa  i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie od  poniedziałku do soboty będą sprawowane msze święte RORATNIE o Najświętszej Maryi Pannie. W tym tygodniu zapraszam dzieci z lampionami w środę, piątek i sobotę. Jeśli w tych dniach są przeszkody można przyjść w inny wybrany dzień.
  3. Poświęcone opłatki na Pierwszego Maja od nr 66 do 1 / strona parzysta i nie parzysta będą roznoszone 10 grudnia/ to jest niedziela po południu/. Będę prosił aby osoby, które roznosiły opłatki w ubiegłe lata, uczyniły to i w tym roku. Ofiary składane z tej okazji zasilą fundusz inwestycyjny parafii.
  4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia : Świętej Barbary w poniedziałek- modlimy się w intencji górników, pracujących, emerytów i zmarłych. W środę wspominamy świętego Mikołaja a w piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M.Panny
  5. W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich  otrzymają na mszy świętej o godzinie 11.00 poświęcone  łańcuszki i medaliki.
  6. W dniach od  15 do 17 grudnia w naszej parafii/ to jest piątek, sobota , niedziela,/ są planowane rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Proboszcz z parafii Siewierz/ nowa parafia /
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w miniony piątek, trzy  osoby sprzątały fizycznie jedna złożyła ofiarę na sprzątanie. Na najbliższy piątek zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ulicy Belna od numeru  17  do 1  Początek sprzątania godzina  18.15
  8. Bóg zapłać za pomoc w odśnieżaniu panom: sąsiadowi Januszowi, Grzegorzowi Flak oraz Wojciechowi  za pomoc w odśnieżaniu. Panu Piotrowi za wykonaną dekorację adwentową. Wszyscy wymienieni działali charytatywnie.
  9. Zapraszam do zapoznania się z prasą katolicką: Niedziela, Gościem Niedzielnym. Gościem Niedzielnym Ekstra.
  10. Są do nabycia w zakrystii  świece Caritas. Mała świeca kosztuje  9 złoty a duża 18 złotych. Są przeznaczone na pomoc dla najbiedniejszych.