OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE  NA   SZÓSTĄ  NIEDZIELĘ      WIELKANOCNĄ   14  MAJA  2023 

 1. Dzisiaj VI  niedziela  Wielkanocna.  Msze święte w dniu dzisiejszym bez zmian; o godzinie 7.30,  9.00  i 11.00. od godziny 10.15 próba śpiewu dzieci , przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicą pierwszej  komunii Świętej. Ofiary składane na tace przeznaczone na potrzeby parafii.
  1. Trwa  maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele , odbywają się  od  poniedziałku do soboty o godzinie 17.15 a następnie msza święta. W niedzielę po jednej z mszy świętych. Zgodnie z tradycją tej parafii , tak jak w ubiegłych latach nabożeństwa odbywają  się  na końcu Belnej o godzinie 19.00  oraz na ulicy  Boczne o godzinie 19.30.
  1. W  tym tygodniu,  gdy idzie o msze i Nabożeństwa majowe , ze względu na przygotowanie  wystroju kościoła , na  uroczystości  Pierwszej  Komunii  Świętej i  Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, ulegną małej zmianie. W piątek i sobotę nabożeństwo majowe w ogrodzie różańcowym o  godzinie 19.00 a msze święte w tym dniu będą odprawiane o godzinie 7.30 w intencji parafian
  1. We wtorek  uroczystość Świętego  Andrzeja  Boboli – Patrona Polski. A nabożeństwie i na mszy świętej , będziemy się modlić w intencji naszej  Ojczyzny
  1. W  tym  tygodniu , we  wtorek  i  czwartek  o  godzinie 19.00 , spotkanie  dzieci  klas  III  z rodzicami,  próby liturgiczne.  Natomiast klasa czwarta dzieci  rocznicowe mają spotkanie  w środę  o godzinie 19.00.
  1. W sobotę  20 maja o godzinie 9.00 , pierwsza spowiedź  dzieci  klas  trzecich i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.  W tym dniu spowiadają się dzieci klas czwartych ,  przed rocznicą  pierwszej  Komunii  Świętej.  W tym czasie będzie okazja do spowiedzi: rodziców, dziadków, rodzeństwa  dzieci tak  dzieci klas trzecich jak  i czwartych.
  1. W  przyszłą niedzielę Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte bez zmian o godzinie  7.30, 9.00  i 11.00.  Na mszy święte  o godzinie 9.00  dzieci  klas czwartych, dziękują za rocznicę Pełnego  uczestnictwa we mszy świętej. Natomiast  o godzinie 11.00  uroczystość Pierwszej  Komunii Świętej.
  1. W  tym tygodniu kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek,  środę  po mszy wieczornej od godziny 18.30  do 19.00.
  1. Uroczystość  Bożego Ciała jest planowana na ulicy 1 Maja  w kierunku  Wojkowic i z powrotem  do kościoła, Do  zbudowania  pierwszego Ołtarza zapraszam Koło  Gospodyń Wiejskich i Koła Żywego  Różańca , drugi ołtarz ministranci wraz z rodzicami. Trzeci ołtarz , jeśli nie będą  mogli Panowie ministranci to poproszę  ulicę 1 Maja  od Wojkowic do ulicy Szopena ,  czwarty  ołtarz  rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w miniony piątek. Pozytywnie odpowiedziały dwie  rodziny z sześciu  wyznaczonych. W tym tygodniu , odpowiedzialni rodzice dzieci Pierwszokomunijnych. Przed odpustem zostaną wyznaczone kolejne rodziny.
  1.  Bóg zapłać za posadzenie kwiatków przed Figurą Matki Bożej, pod krzyżem przed  kościołem i starym krzyżem za kościołem. Za prace wokół kościoła i  w ogrodzie różańcowym.
  1. Zapraszam do nabycia prasy  katolickiej: Niedzieli, Gościa  Niedzielnego.